Blanka Lipińska to polska pisarka powieści erotycznych, największy wydawniczy fenomen 2018 roku, ale i nawet ostatnich dwóch dekad. Debiutancka powieść “365 dni” przyniosła jej ogromny rozgłos i sławę. Od tamtego czasu o Lipińskiej ciągle jest głośno, nie tylko na polskim rynku książki, ale również w mediach. Obecnie jest jedną z najgłośniejszych postaci polskiej sceny literackiej.

Biografia

Blanka Lipińska urodziła się 22 lipca 1985 roku w Puławach. Jej rodzicami są Grzegorz i Małgorzata Lipińscy. Ma o rok starszego brata Jakuba.

Absolwentka VI LO ZS nr 3 w Puławach. Po maturze ukończyła studium kosmetyczne. Pracowała jako wizażystka, terapeutka-hipnotyzerka i menedżerka klubów nocnych w Sopocie, a od 2012 roku jako promotorka federacji KSW Ring Girls.

Posiada swój kanał na YouTubie, który nosi nazwę Gotowanie dla Idiotów. Autorka opublikowała na nim 8 instruktażowych filmików związanych z gotowaniem, które również jest jej ogromną pasją.

Lipińska swoje książki napisała w ramach swoistej autoterapii. Nie miała jeszcze wtedy planów wydawniczych.

Zjawiskowa Blanka jest charyzmatyczna, otwarta, szczera, pracowita i energiczna. Ma ogromny dystans do siebie, swojej twórczości i do świata. Jej wywiady, sesje zdjęciowe i materiały z mediów społecznościowych nieustannie podgrzewają atmosferę i często budzą kontrowersje, tak samo jak i twórczość.

Dobrze radzi sobie z krytyką. Sama siebie określa żartobliwie “radosną grafomanką”.

Obecnie mieszka w Warszawie, lecz jeszcze do niedawna była mieszkanką Trójmiasta.

Twórczość


Blanka Lipińska to autorka trzech powieści erotycznych: “365 dni”, “Ten dzień” oraz “Kolejne 365 dni”. Debiutanckie “365 dni” ukazało się w maju 2018 roku i wzbudziło niemałe kontrowersje. Erotyczne, odważne powieści pisane konkretnym, dosadnym językiem stały się tematem wielu dyskusji. Jedno jest pewne- wobec twórczości Lipińskiej nie da się pozostać obojętnym. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Do tej pory w polskiej literaturze brakowało powieści erotycznych. 

Autorka swoje książki kieruje szczególnie do kobiet, ale nie tylko. Jej książki rozgrzewają wyobraźnię, dostarczają wielu emocji i inspirują. Wciągająca, dynamiczna fabuła pełna zwrotów akcji połączona z ogromną dawką namiętności i niesamowitymi krajobrazami. Czego chcieć więcej ? Czytelniczki pokochały twórczość Blanki. To właśnie tego brakowało w ostatnich latach w polskiej literaturze kobiecej.

Na podstawie książki “365 dni” powstał film o tym samym tytule, w reżyserii Barbary Białowąs. Lipińska brała czynny udział w pracy nad ekranizacją, która swoją premierę miała 7 lutego 2020. W rolę Laury wcieliła się Anna Maria Sieklucka, której partnerował Michele Morrone w roli Massima.

People obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com